Google Assistant dla Androida 6.0

Zaprezentowany w zeszłym roku asystent Google Assistant, początkowo dostępny był tylko na smartfony z rodziny Pixel. Google chce jednam, by z narzędzia mogło korzystać jak największej osób, więc udostępniło go również dla Androida 6.0.

Koncern Google wchodzi na rynek cyfrowych asystentów opanowanych przez Cortanę, Siri oraz Alexę. W zeszłym roku amerykański gigant zaprezentował własne narzędzie tego typu, które nazywa się Google Assistant.Pierwotnie wirtualny asystent był dostępny tylko na smartfony Pixel działające na platformie Android 7.0 Nouat, ale parę dni temu Google oświadczyło, że trafi on na wszystkie urządzenia z tym systemem. Firma z Mountain View realizuje tę obietnicę, udostępniając narzędzie dla systemu Android 6.0.

Google Assistant jest obecnie udostępniany w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii i ta wersja posługuje się językiem angielskim. Niebawem pojawi się także niemieckojęzyczna wersja przeznaczona dla mieszkańców Niemiec, a to oczywiście dopiero początek, gdyż w planach są także wersje posługujące się innymi językami.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...