Siri będzie odbierać nasze połączenia

Pojawienie się na rynku Cortany, która pod wieloma względami bije na głowę Siri sprawiło, że Apple zaczyna usprawniać swego asystenta. Jedną z planowanych funkcji, jest możliwość odbierania naszych połączeń telefonicznych.

Nie zawsze mamy możliwość odebrać przychodzące połączenie, więc często nasi rozmówcy muszą nagrywać się w skrzynce głosowej. Potem trzeba się z nią połączyć i odsłuchać to co mają do powiedzenia. W przypadku iPhone’ów, wkrótce nie będzie to konieczne, gdyż połączenia będzie odbierać asystent Siri.

Apple pracuje bowiem nad funkcją iCloud Voicemail, która pozwoli odebrać Siri połączenie, w momencie gdy użytkownik nie będzie mógł tego zrobić. Nie będzie to jednak zwykła skrzynka głosowa, gdyż nowa opcja posiadać ma dodatkowo funkcję transkrypcji. Oznacza to, że wiadomość zostanie przesłana na serwery Apple, gdzie nastąpi jej konwersja na tekst, a my dostaniemy zapis wiadomości.

Niestety funkcja iCloud Voicemail nie będzie dostępna zbyt szybko. Pracownicy Apple twierdzą, że możemy jej oczekiwać dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...