iPhone 11 zaprezentowany. Duże baterie i mocny procesor to największe atuty

Doczekaliśmy dziś oficjalnej prezentacji nowych smartfonów Apple. Modele iPhone 11, Pro i Max posiadają mocne procesory, niezłe aparaty i bardzo pojemne baterie.

Dzisiejsza konferencja Apple przyniosła wiele interesujących informacji na temat nowych produktów koncernu. Zaprezentowano nie tylko nową usługę dla graczy jaką jest Apple Arcade, ale też nową generację Apple Watch. Jednak najważniejsze są oczywiście nowe smartfony. Firma pokazała właśnie trzy nowe modele, mianowicie iPhone 11, Pro oraz Max.

A13 Bionic zapewni iPhone 11 dużą wydajność

Podstawowym modelem w ofercie producenta jest iPhone 11, który jest następcą iPhone’a XR. Pod jego maską pracuje procesor A13 Bionic składający się z 8,5 mld tranzystorów i wykonany w litografii 7 nm, którego znajdziemy też w dwóch pozostałych modelach. Jest to układ o 20% mocniejszy od A12, a w testach producenta wykazuje też swą wyższość nad Snapdragonem 855. Wyposażono go w 4 GB RAM oraz w zależności od wersji od 64 do aż 512 GB pamięci flash.

iPhone 11

Nowością w tym modelu jest tylny aparat. Jest podwójny i składa się dwóch 12 MP soczewek, z czego jedna oferuje 2-krotny zoom optyczny, zaś druga ma 120 stopniowe pole widzenia. Aparat posiada optyczną stabilizację obrazu, a także usprawnioną funkcję Smart HDR oraz Night Mode. Zainstalowana dwutonowa lampa LED jest natomiast o 36% jaśniejsza od poprzednika, co pozwoli lepiej doświetlać zdjęcia.

iPhone 11

Zastosowano też nową stabilizację obrazu do nagrywania wideo, która nazywa się Cinematic. Producent deklaruje, że jakość filmów w porównaniu do innych smartfonów, jest rewelacyjna. Smartfon nagrywa ponadto w 4K/60 fps, zaś w EDR w 4K/50 fps.

Kamera do selfie również posiada 12 MP soczewkę i może nagrywać wideo w 4K/60 fps lub w 4K/30 fps z EDR, którą wspiera kamera 3D ToF. Tutaj także mamy do dyspozycji funkcję Smart HDR, a dodatkowo możliwość nagrywania w slow-motion z prędkością 120 klatek. Przednia kamera obsługuje również technologię Face ID. Działa ona o 30% szybciej, a dodatkowo ma rozszerzony kąt widzenia.

iPhone 11 posiada 6,1″ wyświetlacz z matrycą IPS o rozdzielczości 828 x 1792 piksele, którego częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz. Wyposażono go również w głośniki z dźwiękiem przestrzennym i Dolby Atmos, natomiast za łączność bezprzewodową odpowiada Wi-Fi 6 i szybkie Gigabitowe LTE. Obudowa jest oczywiście wodoszczelna, jednak największą zaletą jest bateria.

iPhone 11

Pochodzi ona od firmy Amperex Technology Limited, której zlecono produkcję baterii do Galaxy Note 7, po tym jak te od Samsing SDI zaczęły wybuchać. Ma pojemność 3110 mAh i jest największym pojedynczym akumulatorem jaki zastosowano w iPhonie. Dzięki nowemu procesorowi jest zdecydowanie wydajniejsza. Z włączonym ekranem sprzęt działa około 12 godzin na jednym ładowaniu.

12 godzin pracy na jednym ładowaniu

Phone 11 pojawi się w przedsprzedaży już w piątek, a do sklepów trafi 20 września i początkowo będzie dostępny w 30 krajach. Jego cena zaczyna się od 699 dolarów, a będzie dostępny w kolorze czarnym, zielonym, żółtym, białym purpurowym i czerwonym.

Dwa kolejne modele to iPhone 11 Pro oraz Pro Max. Posiadają odpowiednio 5,8″ oraz 6,5″ ekrany Super Retina XDR z panelami OLED. Ich jasność wynosi aż 1200 nitów, a dodatkowo zużywają o 15 procent mniej energii niż te z poprzednich modeli. Wyposażono je naturalnie we wsparcie dla HDR10 i Dolby Vision.

Pro oraz Pro Max posiadają ten sam potrójny aparat tylny z 12 MP sensorami. Główny ma ogniskową 26 mm i przysłonę f/1.8, a także optyczną stabilizację obrazu i autofokus Dual Pixel. Drugą soczewką jest teleobiektyw z 52 mm ogniskową i 2 krotnym zoomem optycznym. Tu również zastosowano optyczną stabilizację obrazu i Dual Pixel AF, zaś przysłona to f/2.0. Trzecia soczewka jest szerokokątna i na 120 stopniowe pole widzenia. Co ważne, poszczególne soczewki komunikują się ze sobą. Gdy więc przełączamy się pomiędzy nimi, mają od razu ustawioną właściwą ostrość i ekspozycję.

Potrójne aparaty mają ciekawe funkcje

iPhone 11

Kamery nagrywają także w 4K/60 fps, a dzięki aplikacji Filmic, można równocześnie wykorzystać wszystkie cztery kamery. Pozwala to uzyskać różne widok na tę samą scenę, wraz z nagraniem naszej twarzy. Z pewnością przyda się to vlogerom do różnego rodzaju transmisji.

Oba modele wyposażono też w procesor Apple A13 Bionic, który w tych modelach wspiera 6 GB RAM. Obudowy również są wodoszczelne i dzięki nim smartfon może wytrzymać do 30 minut na głębokości aż 4 metrów. Ich baterie mają natomiast pojemność 3190 mAh oraz 3500 mAh.

Smartfony również pojawią się w sklepach od 20 września. Cena modeli iPhone 11 Pro zaczyna się od 999 dolarów, zaś 11 Pro Max od 1099 dolarów. Tyle zapłacimy za wersje z 64 GB pamięci flash. Warianty 256 GB i 512 GB są oczywiście odpowiednio droższe.

Źródło

You may also like...