Nowa generacja Apple Watch pokaże informacje na zgaszonym wyświetlaczu

Na dzisiejszej prezentacji Apple pokazało również kolejną generację Apple Watch. Nowy smartwatch ma wiele usprawnień, a największą z nich jest wyświetlacz z funkcją always-on.

Pojawiający się już od kilku lat Apple Watch niewątpliwie zdominował rynek smartwatchy. Jest bowiem najlepiej sprzedające się urządzenie tego typu, które rywali zostawiło daleko w tyle. Użytkownicy sprzętu cenią go przede wszystkim za wzornictwo, ale też wiele nowoczesnych funkcji, jakie im oferuje. Szczególnie istotne są te związane z monitorowaniem zdrowia, gdyż na przestrzeni ostatnich lat ocaliły życie wielu osób.

Apple Watch pokaże informacje na zgaszonym ekranie

Amerykański koncern zaprezentował dziś najnowszą generację swego zegarka, która oferuje jeszcze więcej możliwości. Największą z nich jest niewątpliwie wyświetlacz. Zastosowano tu panel LPTO wyposażony w funkcję always-on, którą doskonale znają użytkownicy smartfonów Samsunga. Koreański koncern wypromował bowiem tę technologię, a pozwala ona na prezentację informacji na wyłączonym ekranie. Sprawdzenie godziny czy też powiadomień, nie wymaga wówczas wybudzania smartfona. Oczywiście aby nowa funkcja była użyteczna, producent musiał dostosował do niej tarczki. Dzięki temu prezentują informacje nawet gdy wyświetlacz zostanie wyłączony.

Apple Watch

W nowym Apple Watch wyświetlacz ma jednak znacznie większe możliwości. Potrafi bowiem automatycznie regulować częstotliwość odświeżania ekranu w zakresie od 1 do 60 Hz. Może wówczas dostosować odświeżanie do konkretnych zadań, obniżając je tam gdzie duża płynność nie jest konieczna. Co ciekawe, w tym modelu funkcja always-on wcale nie obniża zużycia energii. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu bateria wystarczy na 18 godzin pracy, czyli nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Nowością jest natomiast wbudowany kompas, który przyda się użytkownikom lubiącym piesze wycieczki. Dzięki temu w aplikacji Apple Maps, widzimy dokładnie w którą stronę jesteśmy zwróceni. Jeśli natomiast skorzystamy z nowej aplikacji kompasu, możemy dodatkowo sprawdzić takie parametry jak wysokość, długość i nachylenie.

Apple Watch

Zegarek powiadomi służby ratownicze

Oczywiście nie zabrakło też funkcji alarmowych. Firma twierdzi, że zegarek pozwala wykonać połączenie alarmowe w ponad 150 krajach całego świata, by wezwać pomoc w sytuacji awaryjnej. Wystarczy wcisnąć boczny przycisk by połączyć się ze służbami ratowniczymi, nawet jeśli nie ma w pobliżu iPhone’a.

Producent naturalnie oferuje też kilka wersji wykończenia koperty. Wariant wykonany ze stali nierdzewnej będzie teraz dostępny w wersji czarnej, złotej oraz polerowanej. Pojawi się też wariant ze szczotkowanej stali oraz tytanu, a w planach jest też biała wersja z ceramiczną kopertą. Wersja sygnowana marką Nike dostanie z kolei nowe paski, natomiast modele oferowane pod szyldem marki Hermes dostaną nowe kolory obudów i pasków.

Nowy Apple Watch w przedsprzedaży można zamawiać już dziś, a do sklepów trafi już 20 września. Wersja z GPS’em kosztuje od 399 dolarów, zaś cena wariantu GPS + łączność komórkowa zaczyna się od 499 dolarów.

Apple Watch

Źródło

You may also like...