Wyciekły kolejne grafiki nowego iPhone’a. Smartfon wygląda zupełnie inaczej

OnLeaks opublikował kolejne rendery przedstawiające model iPhone XI. Nowy sprzęt ma prostsze wzornictwo i zupełnie inaczej umieszczony tylny aparat.

iPhone XS, XS Max oraz XR pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, lecz konkurencja nie śpi. Apple z pewnością pracuje już więc nad tegorocznym modelem. Oczywiście na jego oficjalną prezentację musimy poczekać parę dobrych miesięcy. Ale dzięki OnLeaks już teraz możemy mieć pewne pojęcie na temat wyglądu nowego sprzętu.

Znane źródło przecieków opublikowało bowiem rendery, które przedstawiają model iPhone XI. Jak widać na załączonych obrazkach, sprzęt ma nieco inne, bardziej proste wzornictwo, które wygląda całkiem ciekawie. Znacznie więcej dzieje się na tylnym panelu, gdzie znajdziemy całkowicie inne rozmieszczenie kamer. Użytkownicy smartfonów tego producenta przyzwyczajeni są do pionowych aparatów zlokalizowanych w pobliżu krawędzi obudowy. Tutaj natomiast soczewki umieszczono w poziomie. A zainstalowano je na środku tylnego panelu, tak samo jak w sprzęcie rywali.

Lepsze kamery oraz inna bateria

Źródła wskazują też na kilka innych zmian, które może wprowadzić producent. Jedną z największych jest pozostanie przy porcie Lighting. Jeszcze niedawno mówiło się bowiem, że Apple może porzucić ten standard zastępując go USB-C. Nie byłoby to zaskoczeniem, gdyż tak właśnie postąpiła w nowym modelu iPada Pro, który ma problemy z wytrzymałością. Przecieki mówią też, że przednia kamera posiadałaby sensor 10 MP, zamiast 7 MP jak obecnie. Producent przerobi także system TrueDepth, by lepiej radził sobie z rozproszonym światłem otoczenia.

We wnętrzu znajdzie się natomiast większa bateria o nieco innym kształcie. Obecnie producent używa kształtu przypominającego literę L, lecz nowa będzie kwadratowa. Wprawdzie obecny kształt pozwala wcisnąć do akumulatora więcej energii, lecz wymaga zmian konstrukcyjnych samego telefonu.

OnLeaks twierdzi, że poniższe rendery nie przedstawiają finalnego desingu nowego sprzętu, lecz jedynie jego prototyp. Nie jest więc powiedziane, że nowy smartfon będzie ostatecznie właśnie tak wyglądał. Apple zazwyczaj przygotowuje bowiem wiele prototypów, by sprawdzić który z nich będzie najlepszy. Czasem powstaje ich nawet kilkadziesiąt. Różnią się natomiast nie tylko wzornictwem, ale też wyposażeniem. Wybór najlepszej koncepcji jest zwykle bardzo długą drogą.

iPhone XI

iPhone XI

iPhone XI

iPhone XI

Źródło: Twitter.com

You may also like...