DuckDuckGo rozpoczyna współpracę z Apple Maps

Internetowa wyszukiwarka DuckDuckGo zintegrowała się z Apple Maps. Jej użytkownicy zyskali dzięki temu wiele przydatnych funkcji, nastawionych na ochronę prywatności.

DuckDuckGo nie jest może tak popularną wyszukiwarką internetową jak Google, czy Bing, ale bardzo chętnie korzystają z niej osoby ceniące swą prywatność. Zapewnia bowiem pełną anonimowość przeglądanych stron, co dla wielu osób jest isotne. Nie zostawia żadnych śladów w postaci IP, cookies czy innych informacji mogących pomóc w identyfikacji oraz zlokalizowaniu użytkownika.

Odpowiedzialna za wyszukiwarkę firma, poinformowała właśnie o jej zintegrowaniu z mapami Apple Maps. Dla użytkowników oznacza to wiele korzyści, umożliwiając m.in., łatwiejsze znalezienie interesującej ich lokalizacji. Dostarcza również lepsze mapy, łącznie z satelitarnymi zdjęciami, a także nowe opcje wizualne, lepsze wsparcie w zakresie wyszukiwania adresów itp. To dobra wiadomość, gdyż dotychczas wyszukiwarka bazowała na OpenStreetMap, a więc jej funkcje były mocno ograniczone.

Dzięki wprowadzonym zmianom, mapy są teraz wklejane w wyniki wyszukiwania, a ponadto dodano specjalną zakładkę, w której można je znaleźć. Wyniki wyszukiwania lokacji połączono również z oceną oraz recenzjami użytkowników. Są tam również przydatne informacje, jak adres lokalu, godziny otwarcia, czy też zdjęcia przedstawiające budynek. Gdy więc szukamy jakiejś fajnej restauracji, nie tylko dostaniemy jej lokalizację, ale dowiemy się również z recenzji innych użytkowników, czy warto tam zajrzeć.

DuckDuckGo

Źródło: Spreadprivacy.com

You may also like...