Nowy pendrive SanDisk współpracuje z iPhone’em

SanDisk zapowiedział nowy model pendrive’a iXpand Flash Drive Luxe, który spodoba się posiadaczom sprzętu Apple. Wyposażony w złącze USB-C, współpracuje też z iPhonem.

Brak slotu na kartę pamięci w smartfonach Apple wydaje się użytkownikom tego sprzętu zupełnie nie przeszkadzać. Mają bowiem sieciowy dysk iCloud, który pozwala im przenosić pliki. Problem pojawia się jednak, gdy trzeba przenieść większe pliki, albo zrobić to szybko i nie zużyć przy tym internetowego pakietu.

W przeciwieństwie do Androida, ze sprzętem Apple nie współpracują bowiem wszystkie pendrive’y, ale na szczęście pojawia się coraz więcej kompatybilnych modeli. Jednym z najnowszych jest iXpand Flash Drive Luxe zaprojektowany przez markę SanDisk.

Nośnik jest w pełni kompatybilny z iPhonem, gdyż producent wyposażył go zarówno w złącze Lightning, jak i gniazdo USB-C. Można go więc używać ze sprzętem Apple, ale także z nowymi smartfonami z Androidem oraz rzecz jasna pecetem. Dzięki temu przenoszenie filmów i zdjęć ze smartfona na dysk naszego komputera jest niezwykle wygodne i nie wymaga przy tym połączenia internetowego. Nośnik możemy także wykorzystać do automatycznego wykonywania kopii zapasowej.

Oczywiście w przypadku iPhone’ów są pewne wymogi, które należy spełnić by korzystać z nowego nośnika. Smartfon przede wszystkim musi posiadać gniazdo Lightning, a ponadto powinien mieć zainstalowany system co najmniej iOS 11. Warto jednak nadmienić, że od iOS 13 do przenoszenia plików nie trzeba już korzystać z natywnej aplikacji iOS Files. W przypadku sprzętu z Androidem trzeba mieć telefon wspierający USB OTG.

iXpand Flash Drive Luxe można dostać w trzech wersjach pojemności: 64 GB, 128 GB lub 256 GB, kosztujących odpowiednio 44,99, 59,99 i 89,99 dolarów. Nośnik dostępny jest bezpośrednio w sklepie producenta.

iXpand Flash Drive Luxe

Źródło

You may also like...