Galaxy J7 Prime dostał wreszcie Nougata

Samsung wreszcie zaczął udostępniać aktualizację do Nougata zeszłorocznym smartfonom z rodziny Galaxy J. Dostał go już Galaxy J7 (2016), a teraz także Galaxy J7 Prime.

Producenci przygotowują się do udostępnienia swym smartfonom najnowszego systemu operacyjnego, jakim jest Android 8.0 Oreo. Tymczasem Samsung postanowił zaktualizować telefony z rodziny Galaxy J7, udostępniając im system Android 7.0 Nougat.

Aktualizację otrzymał właśnie model Galaxy J7 Prime, która dostępna jest aktualnie w Indiach. Nowa wersja systemu wprowadza kilka zmian do funkcjonowania sprzętu, takich jak poprawione powiadomienia, możliwość szybkich zmiany ustawień, usprawniona funkcja obsługi wielu okien itp.

Firmware oznaczony jest numerem G610FDDU1BQH9 i waży 1143,09 MB. Samsung zaczął udostępniać aktualizację OTA, ale nie we wszystkich smartfonach powiadomienie może się od razu pojawić. Warto więc sprawdzić ręcznie czy nie jest już dostępne do pobrania.

Dodam, że w tym tygodniu Nougata dostał również Galaxy J7 (2016). Aktualizacja waży 1,03 GB i wystartowała również z Indii. Zanim więc dotrze na pozostałe rynki, może minąć nawet kilka tygodni.

Przypomnę też, że w sieci pojawiła się już lista smartfonów Samsunga, które dostaną lub nie dostaną system Android 8.0 Oreo.

Galaxy J7 Prime

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...