YouTube HDR dostępne dla nowych smartfonów

Portal YouTube udostępnił właśnie możliwość oglądania filmów w trybie HDR. Jest ona dostępna na razie tylko dla kilku flagowych modeli smartfonów.

Kilka dni temu pisałem, że Netflix zwiększa liczbę modeli smartfonów, na których można oglądać oferowane przez niego filmy w trybie HDR. Teraz ten sam krok wykonał także portal YouTube.

Najpopularniejsza platforma dla treści wideo, udostępniła właśnie najnowszą wersję swej aplikacji, która została wzbogacona o obsługę trybu HDR. Na razie jego dostępność jest nieco ograniczona, gdyż mogą z niego korzystać tylko posiadacze określonych modeli smartfonów. Są to: Pixel, Galaxy S8, Galaxy Note 8, Xperia XZ Premium oraz LG V30.

Technologia podnosi jasność oraz kontrast wyświetlanego obrazu, co zapewnia z łagodniejsze przejścia pomiędzy najciemniejszymi i najjaśniejszymi obszarami. Zachowuje też więcej kolorów w jasno oświetlonych scenach, a to z kolei sprawia, że jakość obrazu zdecydowanie się podnosi.

Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej urządzeń mobilnych, na których będziemy mogli oglądać treści wideo z wykorzystaniem technologii HDR.

HDR

Źródło: Sammobile.com

You may also like...