Nowe funkcje ramki Edge Sense w HTC U11

HTC udostępniło nową aktualizację dla modelu HTC U11. Dodaje ona kilka nowych opcji wykorzystania ściskanej ramki Edge Sense, powiązanych z popularnymi aplikacjami.

Niewątpliwie jedną z najciekawszych funkcji oferowanych przez smartfon HTC U11, jest czuła na dotyk ramka. Element ten, poprzez jego ściskanie można bowiem wykorzystać do obsługi różnych aplikacji.

I choć ramka osłabiła konstrukcję telefonu tak, że ten łatwo się wyginał, to nie można temu rozwiązaniu odmówić oryginalności. Problem w tym, że dotychczas ramka była raczej mało przydatna, ale teraz się to zmieniło. Producent udostępnił właśnie nową aktualizację oprogramowania, która przynosi nowe działania. A co ważne, pozwala użytkownikowi samodzielnie stworzyć własne skróty dla każdej z aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Nowe standardowe działania są całkiem typowe. Na przykład w Google Maps lub Google Photos, ściśnięcie telefonu spowoduje przybliżenie lub oddalenie obrazu. Natomiast w Instagramie, to samo pozwoli wykonać zdjęcie, zaś podczas używania klawiatury, włączy system zmiany tekstu na mowę.

Znacznie ciekawsze jest jednak tworzenie własnych skrótów. Tutaj użytkownik ma dużą dowolność i może przypisać Edge Sense takie funkcje, jakie sobie tylko zażyczy.

Nowa funkcja jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, ale gdy zostanie dopracowana, może stać się bardzo użyteczna.

HTC U11

Źródło: Engadget.com

You may also like...