Millennium Falcon największym zestawem LEGO

Duńska firma LEGO przygotowuje się już do sezonu świątecznego. Przedstawiła właśnie najnowszy produkt, jakim jest zestaw Millennium Falcon, skierowany do fanów marki Star Wars.

Najnowszy zestaw należący do rodziny Ultimate Collectors Series, jest równocześnie największym, jaki producent kiedykolwiek wprowadził do sprzedaży. Gadżet liczy sobie aż 7541 elementów i kosztować ma 800 dolarów.

Dodam, że jest to już drugi Millennium Falcon, przygotowany przez inżynierów LEGO. Pierwszy pojawił się w 2007 roku i składał się z 5195 elementów. Nowy jak widać ma ich znacznie więcej, co przekłada się na lepszą szczegółowość najszybszego okrętu w galaktyce.

LEGO

Projektanci firmy zadbali nie tylko o wnętrze identyczne z filmowym pierwowzorem, ale też wyposażyli go w zestaw wymiennych elementów, w zależności od tego, czy chcemy zbudować statek z oryginalnej trylogii Star Wars, czy też z nowej serii Przebudzenie Mocy.

LEGO

Oczywiście oprócz samego statku, w zestawie znajdzie się także 10 figurek znanych bohaterów, takich jak Han Solo, Chewbacca, Leia, C-3P0, BB-8, Finn, Rey, starszy Han oraz dwa porgi. W ten sposób można także dopasować wygląd okrętu do starych lub nowych Gwiezdnych Wojen.

LEGO

Zestaw pojawi się w sprzedaży już 1 października.

Źródło: Youtube.com

You may also like...