Sprzęt Apple znowu się wygina. Zgięcie nowego iPada jest bardzo łatwe

Zack Nelson udowodnił, że Apple wciąż nie poradziło sobie z problemem wyginającego się sprzętu. Testowany przez niego nowy iPad Pro, wygiął się zaskakująco łatwo.

Wszyscy pamiętamy wpadkę Apple sprzed kilku lat, gdy okazało się, że jeden z nowych smartfonów bardzo łatwo się wygina. Błędy konstrukcyjne sprawiły, że urządzenie noszone w tylnej kieszeni ciasnych jeansów, bardzo szybko zaczynało przypominać banana. Producent na szczęście szybko zareagował na wpadkę i wzmocnił integralność strukturalną swego sprzętu.

Okazuje się jednak, że problemu nie udało się firmie całkowicie wyeliminować, gdyż powrócił w nowej generacji tabletu iPad Pro. Potwierdził to test przeprowadzony przez Zacka Nelsona, właściciela popularnego kanału JerryRigEverything, na którym poddaje sprzęt mobilny torturom. Tym razem nagrał wideo, sponsorowane przez producenta ochronnych etui do smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. Chcąc pokazać wytrzymałość produktu nałożonego na tablet Apple, poddał go torturom i podczas testu zginania, praktycznie złożył sprzęt na pół.

Nelson zaznacza, że celem testu nie było zabawienie jego publiczności niszczeniem kosztownych gadżetów. Zack chciał w ten sposób pokazać jakie siły mogą realnie działać na tablet, gdy znajduje się w plecaku lub torbie lub gdy przypadkiem na niego usiądziemy. Wprawdzie aluminiowo-szklana obudowa o strukturze kanapki jest dość wytrzymała, jednak daje się ją zgiąć po środku, tuż przy bezprzewodowej ładowarce do rysika Apple Pencil. W tym miejscu tablet praktycznie składa się na pół. Wówczas odpada szklany panel, ujawniając wnętrze sprzętu.

Dla przyszłych nabywców tegorocznej generacji tabletu iPad Pro, nie jest to dobra wiadomość. Ludzie zwykle noszą tablety w torbach bez żadnej dodatkowej ochrony, a wówczas nie można wykluczyć, że urządzenie zostanie uszkodzone. Tym bardziej że test pokazał, że jest pod względem wytrzymałości znacznie słabsze od rywali.

Tymczasem płacąc kilka tysięcy za nowy sprzęt, mamy prawo oczekiwać większej solidności.

iPad Pro

Źródło: YouTube.com

You may also like...