Apple Arcade: poznaliśmy datę premiery i cenę abonamentu

Apple zaprezentowało zapowiadaną od dawna usługę Apple Arcade. Serwis wystartuje w drugiej połowie miesiąca i będzie kosztował 4,99 dolarów miesięcznie.

Coraz więcej wydawców gier oferuje swym klientom platformy, które w ramach comiesięcznego abonamentu zapewniają dostęp do nowych tytułów. Zaledwie kilka dni temu wystartowała usługa Uplay Plus, którą oferuje nam koncern Ubisoft. Natomiast za kilka dni odbędzie się premiera serwisu Apple Arcade wyczekiwanej przez posiadaczy smartfonów.

Usługę firmy Apple zapowiedziano kilka miesięcy temu, jednak dziś producent dokonał jej prezentacji, ujawniając m.in., datę premiery oraz oficjalną cenę. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano m.in., gry japońskiego giganta Konami, który dostarczy nową wersję Froggera, zatytułowaną Frogger in Toy Town. Pokazano też produkcję Shinsekai: Into the Depths pochodzącą od Capcomu, będącą przygodówką z akcją toczącą się pod wodą. Gracz będzie musiał eksplorować podwodne środowisko, dbając o tlen oraz zdrowie, a także szukać oręża do obrony przed żyjącymi tam stworami.

To oczywiście tylko część oferty dostępnej dla subskrybentów nowej usługi. Koncern deklaruje, że w momencie startu, Apple Arcade zaoferuje ponad setkę tytułów z różnych gatunków. Usługa ruszy już 19 września i będzie dostępna od razu w 150 krajach, zaś abonament ustalono na 4,99 dolarów miesięcznie. Oczywiście producent przewiduje także darmowy miesiąc testowy, pozwalający sprawdzić, czy nowy produkt przypadnie nam do gustu.

Istotne jest to, że w ramach jednego abonamentu z Apple Arcade będzie mogło korzystać maksymalnie do sześciu członków naszej rodziny. To bardzo duża zaleta, gdyż koszty rozłożone na wszystkie osoby będą wówczas znikome. Poza tym oferowane w serwisie tytuły nie tylko nie będą miały reklam, ale też denerwujących mikropłatności.

Możliwa będzie też rozgrywka w trybie offline oraz wygodne przełączanie się pomiędzy urządzeniami. Możemy więc zacząć granie na smartfonie, by potem przenieść się na iPada, Maca lub Apple TV i rozpocząć zabawę w momencie jej przerwania.

Apple Arcade

Źródło

You may also like...