Polaroid Lab przeniesie na papier każde zdjęcie ze smartfona

Polaroid Originals zaprezentowało nietypową drukarkę do zdjęć ze smartfona. Polaroid Lab SX-70 przeniesie na papier nie tylko fotografie, ale też filmy wideo, robiąc to w zupełnie nietypowy sposób.

Coraz więcej osób fotografuje używając swych smartfonów, a wykonane zdjęcia przechowuje na dysku komputera lub w chmurze. Istnieje jednak spora grupa tradycjonalistów, która woli mieć fotografię w bardziej namacalnym formacie, czyli na papierze.

W dzisiejszych czasach nie jest to problemem. Jeśli nie chcemy odwiedzić pobliskiego laboratorium, które przeniesie ulubione zdjęcia na papier fotograficzny, aby można je było włożyć do albumu, możemy to zrobić sami. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli kieszonkowych drukarek, które wykonają to szybko i sprawnie. Ich producenci muszą więc mocno się postarać, by przyciągnąć klienta do własnego sprzętu i niektórzy stosują bardzo oryginalne rozwiązania.

Polaroid Lab SX-70 wydrukuje zdjęcie i film

Polaroid Originals zaprezentowało właśnie nową drukarkę do zdjęć o nazwie Polaroid Lab SX-70, przeznaczoną do współpracy z iPhonem. Nie mamy tu jednak do czynienia z typową drukarką, gdyż urządzenie działa w zupełnie inny sposób. W zwykłej drukarce, zdjęcia przesyłamy bezprzewodowo ze smartfona, a następnie są one drukowane przy użyciu tuszu. Tutaj odbywa się to nieco inaczej. Najpierw musimy wyświetlić zdjęcie na ekranie smartfona, którego kładziemy na obudowie drukarki, a wówczas specjalna soczewka zarejestruje je, a następnie przeniesie na papier. Co więcej, może to zrobić nie tylko ze statycznym obrazem, ale też z wyświetlanym wideo. Wówczas wydrukuje nam pojedynczą klatkę z filmu. Dostępny jest także kolaż składający się z dziewięciu wybranych fotografii. Zdjęcia wykonywane są natomiast na standardowym papierze Polaroida, więc urządzenie nie potrzebuje żadnego tuszu.

Do obsługi urządzenia potrzebna jest jednak specjalna aplikacja. Jej zadaniem jest pomoc użytkownikowi we właściwym ułożeniu telefonu na drukarce. Dodatkowo pozwala na prostą edycję fotek, umożliwiając zmianę ekspozycji, czy też nasycenia kolorów.

Polaroid Lab SX-70 nie ma jeszcze ustalonej konkretnej daty premiery. Jeśli natomiast chodzi o cenę, to prawdopodobnie będzie to około 100 dolarów.

Polaroid Lab SX-70

Źródło

You may also like...