Premiera Google Play Pass zbliża się szybkimi krokami

Google potwierdza, że nowy serwis Google Play Pass jest coraz bliżej premiery. Usługa wystartuje jesienią i będzie kosztowała 4,99 dolarów miesięcznie.

Zaprezentowana na dzisiejszej konferencji usługa Apple Arcade, będzie wkrótce miała poważnego rywala. Google pracuje bowiem nad własnym tego typu serwisem, który w niedalekiej przyszłości stanie się poważną konkurencją dla usługi firmy z Cupertino.

Serwis o nazwie Google Play Pass wybrane osoby testują już od pewnego czasu i wygląda na to, że owe testy dobiegają końca. Na oficjalnym Twitterze Google Play pojawiła się bowiem informacja, że jego oficjalna premiera jest już bardzo blisko.

Z tego co nam wiadomo, usługa zaoferuje posiadaczom smartfonów z Androidem dostęp do setek gier oraz aplikacji. Za korzystanie z usługi, klienci będą musieli zapłacić jedynie 4,99 dolarów miesięcznie. Aplikacje będą oczywiście całkowicie pozbawione reklam oraz uciążliwych mikropłatności, które często stanowią problem. To dobra wiadomość, gdyż dla użytkownika oznacza mniejsze zużycie baterii oraz pakietu internetowego. Ucieszą się także rodzice, którzy nie będą martwili się, że dziecko nieświadomie wyda ich ciężko zarobione pieniądze.

Pełna lista gier na tę chwilę pozostaje wciąż tajemnicą. Jednak kilka przedstawionych już tytułów sugeruje, że może być interesująca. Wśród nich znajdą się m.in., takie produkcje jak Stardew Valley, Marvel Pinball oraz popularny tytuł Limbo.

Dokładne szczegóły nowego serwisu poznamy zapewne już w przyszłym miesiącu, podczas imprezy Made by Google. To właśnie tam amerykański koncern zaprezentuje najnowszy smartfon Google Pixel 4.

Google Play Pass

Źródło

You may also like...