LG wprowadza na rynek swój pierwszy projektor 4K

Podczas styczniowych targów CES 2018, firma LG zapowiedziała swój pierwszy projektor 4K. Teraz koreański producent potwierdził, że nowy produkt wreszcie wchodzi do sprzedaży i jest już dostępny na amerykańskim rynku.

Niegdyś uzyskanie w domu kinowych doznań było bardzo trudne, gdyż projektory były urządzeniami stosunkowo drogimi i oferowały ograniczone możliwości. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej i całkiem niezłe projektory Full HD można już kupić za relatywnie niskie pieniądze. Poza tym coraz powszechniejsze stają się także modele Ultra HD, a jeden z nich wprowadziła do sprzedaży firma LG.

Model LG HU80KA to pierwszy projektor 4K koreańskiego koncernu. Urządzenie zadebiutowało po raz pierwszy podczas targów elektroniki użytkowej w Las Vegas, gdzie wzbudziło duże zainteresowanie dziennikarzy. Sprzęt ma bowiem całkiem spore możliwości. Ma sporą jasność 2500 lumenów i potrafi wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K i maksymalnej przekątnej aż 150-cali, czyli 381 cm. Pozwoli to zmienić całą ścianę w naszym mieszkaniu w jeden wielki ekran kinowy.

Projektor posiada również dwa 7 W głośniki, a więc zasadniczo nie musi być podłączany do zestawu audio. Wspiera też standard HDR, co oznacza znacznie lepszą jakość obrazu i ma spore możliwości podłączania do innych urządzeń. Wyposażono go bowiem w WiFi, HDMI, Ethernet oraz porty USB. Można go więc podpiąć do komputera, odtwarzacza Blu-ray Ultra HD, czy też konsoli PlayStation 4 Pro lub Xbox One X. Dodatkową zaletą jest odpowiednio zaprojektowana konstrukcja, która ułatwia montaż.

Pewną przeszkodą w posiadaniu tego sprzętu może być jednak jego cena. Ten projektor 4K jest bowiem najdroższym w ofercie LG i kosztuje aż 3000 dolarów. Jeśli natomiast szukacie tańszego modelu projektora, to zapraszam do tych sklepów.

projektor 4K

Źródło: Lg.com

You may also like...