LG G8 ThinQ może nas zaskoczyć ekranem 4K

Wprawdzie jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o konkretach specyfikacji nowego flagowca LG, ale pierwsze plotki już zaczynają się pojawiać. Najnowsze doniesienia mówią, iż przyszłoroczny LG G8 ThinQ może otrzymać ekran o rozdzielczości 4K.

Producenci smartfonów, w przeciwieństwie do producentów telewizorów, nie zamierzają na razie adaptować się do nowego formatu wyświetlania obrazu. Ilość modeli posiadających ekrany 4K można policzyć na palcach jednej dłoni i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości pojawiło się ich więcej.

Ekrany 4K w smartfonach na razie nie mają bowiem większego sensu. Są i tak zbyt małe, by różnica w jakości obrazu była zauważalna, za to potrzebują dużo energii i szybko zużywają baterie. Mimo to chodzą słuchy, że taki wyświetlacz może zamontować do swego przyszłorocznego flagowca koncern LG Electronics.

Tak twierdzi na swym Twitterze Ice Universe, znane źródło przecieków dotyczących urządzeń mobilnych. Jego zdaniem taki wyświetlacz dostanie LG G8 ThinQ. Źródło jest przekonane, że producent porzuci wyświetlacz Quad HD i przesiądzie się na 4K UHD, by w ten sposób rywalizować z innymi firmami. A w szczególności z Samsugiem, który ponoć wyposaży w wyświetlacz 4K AMOLED model Galaxy S10.

Oczywiście musimy pamiętać, że są to tylko niepotwierdzone plotki. A do premiery nowego smartfona pozostało jeszcze mnóstwo czasu, podczas którego wiele może się jeszcze zmienić. Nie można jednak zapomnieć, że w przyszłym roku zapewne wejdzie już do użytku standard 5G, umożliwi np. wygodne oglądanie filmów 4K na Netflixie. Wówczas takie wyświetlacze faktycznie mogłyby stać się przydatne.

LG G8 ThinQ

Źródło: Twitter.com

You may also like...