Fitbit Charge 5 zmierzy nasz stres i podpowie kiedy najlepiej ćwiczyć

Zaprezentowano właśnie najnowszy smartband Fitbit Charge 5. Sprzęt posiada jaśniejszy ekran, a także dodatkowe sensory znacznie podnoszące jego i tak sporą funkcjonalność.

Oferta smarbandów wzbogaci się niebawem o najnowszy model Fitbit Charge 5. Sprzęt jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie produktu, natomiast jego premiera odbędzie się pod koniec września. Amerykańską cenę gadżetu ustalono na poziomie 179,95 dolarów, co zważywszy na oferowaną funkcjonalność stanowi całkiem interesującą ofertę.

Fitbit Charge 5 z nowym ekranem i czujnikami

Nowa opaska jest o 10 procent smuklejsza od poprzedniej generacji, co zdecydowanie poprawia jej wygląd. Boczne panele obudowy wykonano ze stali nierdzewnej, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również pełnią funkcję sensorów stresu oraz EKG. Opaska posiada również nowy wyświetlacz dotykowy AMOLED o niemal dwukrotnie wyższej jasności od poprzedniego modelu, co zwiększa czytelność prezentowanych informacji. Jest ponadto nowy tryb always-on display, który zawsze pokazuje zegar, a także dane z treningów.

Fitbit Charge 5

Dzięki nowemu wyposażeniu, możliwości Fitbit Charge 5 są bardzo szerokie. Opaska potrafi wykrywać wahania temperatury naszej skóry, czujnik SpO2 pozwala mierzyć jej saturację krwi, a także częstotliwość oddechów. Wbudowano w nią również monitor EKG wykrywający nieprawidłową pracę serca.

Fitbit Charge 5
Still photography of Fitbit Charge 5.

Opaska dysponuje czujnikiem mierzący poziom stresu. Urządzenie nie tylko go wykrywa, ale też pozwala zmniejszyć jego poziom podczas dwuminutowej sesji. A dzięki współpracy z Calm, subskrybenci Fitbit Premium otrzymają dostęp do treści relaksacyjnych. Dołączą one do 300 już oferowanych sesji medytacyjnych.

Pomoże walczyć ze stresem

Czujnik EKG umożliwi opasce śledzenie objawów migotania przedsionków serca. Powstanie do tego specjalna aplikacja przeznaczona dla użytkowników w wieku 22 lat lub starszych, a po każdym użyciu generuje raport w formacie PDF, który można udostępnić lekarzowi. Charge 5 śledzi również tętno 24/7, powiadamiając o przekroczeniu lub przekroczeniu zwykłego zakresu.

Fitbit Charge 5


Ciekawą funkcją opaski jest Daily Readiness, która wymaga jednak subskrypcji Fitbit Premium. Jej zadaniem jest pomóc zrównoważyć treningi z czasem regeneracji, w oparciu o zasadę, że ogólna sprawność poprawia się szybciej, jeśli łączysz treningi o wysokiej intensywności i aktywną regenerację.

Fitbit Charge 5
Product render of Fitbit Morgan, front view, in Steel Blue and Platinum.

Smartband pozwala także dopasować styl prezentowanych informacji do indywidualnych upodobań, oferując ponad 20 różnych ekranów. Współpracuje także z platformami Android i iOS, oraz prezentuje powiadomienia ze smartfona. W zależności od używanych systemów, na jednym ładowaniu baterii opaska może pracować do 7 dni.

Jak już wcześniej wspomniałem, sprzęt można już zamawiać w przedsprzedaży. Jeżeli się na to zdecydujecie, w prezencie otrzymacie sześć miesięcy subskrypcji Fitbit Premium.

Jeżeli nie chcecie czekać na premierę nowej opaski, to możecie już teraz kupić jej obecny model. Ceny Fitbit Charge 4 w polskich sklepach zaczynają się od 473 zł.

Źródło

You may also like...