Motorola projektuje samonaprawiający smartfon

Motorola chce zrobić wykonać kolejny krok w stronę niezniszczalnych urządzeń przenośnych. Firma projektuje samonaprawiający smartfon.

Należąca do chińskiego koncernu Lenovo Motorola, już od jakiegoś czasu stosuje w swym sprzęcie mobilnym rozwiązania, które chronią go przed uszkodzeniem.

Stosowana przez nią technologia ShatterShield ma na celu zapobiegnięcie pękaniu wyświetlacza podczas upadku na ziemię. Jednak o ile w tej roli sprawdza się całkiem nieźle, to ma inne wady. Jak pokazał niedawny test Moto Z2 Force, powłoka chroniąca ekran jest bardzo łatwa do zarysowania.

Motorola chce jednak iść znacznie dalej w rozwiązaniach ochrony sprzętu i projektuje samonaprawiający smartfon. Producent stosuje specjalną powłokę, która przy pomocy ciepła naprawia niewielkie uszkodzenia ekranu. Sprzęt samodzielnie wykrywać ma uszkodzenia, a następnie powiadomi o nich użytkownika i automatycznie rozpocznie proces naprawy.

Producent wyjaśnia jednak, że nowa technologia nie naprawi wszystkich uszkodzeń, więc nie otrzymamy w ten sposób telefonu niezniszczalnego. Jeśli szkło zostanie potrzaskane lub odpadnie z niego jakiś kawałek, o naprawie możemy zapomnieć. Jednak niewielkie pęknięcia powinno udać się zlikwidować.

Na razie technologia jest w fazie patentu, więc nie wiadomo kiedy trafi na rynek.

samonaprawiający smartfon

samonaprawiający smartfon

Źródło: Slashgear.com

You may also like...