CES 2013: Jeden dysk twardy dla całego domu

Dyski sieciowe nie są dziś niczym nadzwyczajnym, jednak podczas targów CES 2013, Seagate zaprezentowało zupełnie nowe rozwiązanie w tej dziedzinie. Jest nim Seagate Central.

Seagate Central jest takim właśnie dyskiem sieciowym, którego zadaniem jest przechowywanie plików ze wszystkich komputerów, tabletów, czy smartfonów znajdujących się w naszym domu. Interesującą cechą napędu jest ścisła współpraca z telewizorami SmartTV, dzięki której użytkownik na ekranie telewizora ma dostęp do wszystkich zgromadzonych plików.Seagate Central posiada też kilka innych ciekawych funkcji, jak chociażby możliwość archiwizowania danych z całego domu, a nawet multimediów zamieszczanych na Facebooku, oraz pełni rolę centralnego magazynu dla naszych filmów oraz muzyki. Został też wyposażony w opcję zdalnego dostępu poprzez internet.

Dysk może współpracować z pecetem, Maciem, notebookiem. Nie ma różnicy co do niego podłączymy, z każdego urządzenia możemy przerzucić na niego zdjęcia, filmy lub muzykę

Seagate Central pojawi się w sprzedaży już w marcu i będzie dostępny w wersjach 2 TB, 3 TB oraz 4 TB w cenie odpowiednio 189,99 USD, 219,99 USD oraz 259,99 USD.

Źródło: Seagate.com

You may also like...