Podwójny aparat Galaxy Note 8 z różnymi sensorami

Koreański serwis ETNews ujawnił kilka szczegółów dotyczących głównego aparatu w Galaxy Note 8. Wiemy, że dostanie on dwa sensory o różnych parametrach.

Nie jest tajemnicą, że nadchodzący Galaxy Note 8, wzorem innych smartfonów, posiadać ma podwójny aparat główny. Taka konstrukcja sprawia, że smartfon robi lepsze zdjęcia i jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej efektywne od zwiększania megapikseli.

Koreańska strona ETNews ujawniła nam kilka szczegółów technicznych dotyczących tego aparatu. Dowiedzieliśmy się, że pojawią się w nim sensory o rozdzielczości 13 MP oraz 12 MP. Drugi z sensorów posiadać ma technologię dual-pixel.

Dzięki podwójnemu sensorowi zdjęcia przy słabym oświetleniu będą wychodzić znacznie lepiej. Bardziej nasycone staną się także kolory, zaś światło i cienie zostaną lepiej podkreślone w porównaniu do pojedynczego aparatu.

Nowy aparat będzie także lepiej rozpoznawał odległość dzielącą użytkownika od fotografowanego obiektu. To rozwiązanie, które zdecydowanie przyda się w technologii AR łączącej cyfrowy obraz z rzeczywistym światem. W ten sposób smartfon zyska dodatkowe możliwości.

Przypomnę tylko, że prezentacja Galaxy Note 8 odbędzie się 23 sierpnia. Dzień później smartfon powinien być dostępny na rynku amerykańskim.

Galaxy Note 8

Źródło: Etnews.com

You may also like...