Moto Z2 Force w rękach JerryRigEverything

Znany youtuber prowadzący kanał JerryRigEverything, przetestował nowy smartfon Moto Z2 Force. Testy wykazały jednak małą odporność ekranu na rysy.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że wyświetlacze są elementem najbardziej narażonym na uszkodzenie. Chronią je więc szkłem Gorilla Glass, które zabezpiecza głównie przed rysami, a rzadziej przed jego pękaniem w wyniku upadku sprzętu na ziemię.

Motorola w modelu Moto Z2 Force postanowiła więc iść w nieco innym kierunku i zastosować technologię ShatterShield. To plastikowa powłoka, który chroni ekran przed pęknięciem, ale niestety nie jest rozwiązaniem idealnym. Wyświetlacz jest bowiem niezwykle podatny na zarysowania, co potwierdził właściciel kanału JerryRigEverything.

Zack Nelson poddał nowy model swym wymyślnym testom, sprawdzającym jego wytrzymałość na ogień, zarysowania, zginanie oraz upadki. Niestety telefon nie przeszedł dwóch z trzech testów. ShatterShield nie wytrzymało bowiem próby ognia, która pozostawiła na powłoce ślady, jakich możemy oczekiwać po poddaniu plastiku działaniu wysokiej temperatury.

Kolejnym problem jest natomiast wspomniana łatwość w zarysowaniu plastikowej powłoki. Nie trzeba tutaj używać żadnego ostrego narzędzia, gdyż wystarczy nasz paznokieć. Niestety rysy pojawiają się również na obiektywie przedniego aparatu, który również osłonięty jest ShatterShield. Oznacza to, że po pewnym czasie przestanie się nadawać do użytku, gdyż obiektyw nie będzie dawać ostrego obrazu.

Dobrą wiadomością jest to, że Moto Z2 Force jest dość wytrzymałym telefonem. Metalowa obudowa nie rysuje się tak łatwo, zaś obiektyw tylnego aparatu pokryty jest normalnym szkłem.

Telefon nie jest więc taki najgorszy, jeśli będziemy pamiętać o założeniu na wyświetlacz hartowanego szkła.

Moto Z2 Force

Źródło: YouTube.com

You may also like...