Wyze ma tani pomysł na inteligentny dom

Firma zaprezentowała nowy model inteligentnego gniazdka. Wyze Plug współpracuje z Google Assistant oraz Alexą, ułatwiając sterowanie domowym sprzętem.

Inteligentny dom jest marzeniem wielu ludzi, lecz koszty instalacji oraz sprzętu przekraczają zdolności finansowe większości osób. Można jednak stworzyć jego namiastkę znacznie tańszym kosztem, a pomaga w tym firma Wyze.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w inteligentnych produktach i ma już w swej ofercie m.in., żarówki, kamery monitoringu oraz różnego rodzaju sensory. Firma właśnie wprowadziła do sprzedaży najnowszy produkt jakim jest gniazdko Wyze Plug. To nakładka na typowe gniazdko elektryczne, oferująca inteligentne funkcje. Dzięki WiFi może komunikować się z naszą domową siecią, umożliwiając zdalne kontrolowanie podłączonych do niej urządzeń.

Najnowszy model jest jeszcze bardziej funkcjonalny, gdyż wspiera cyfrowych asystentów Google Assistant oraz Alexa. Dzięki temu użytkownik, za pomocą głosowych komend może kontrolować domowy sprzęt.

To jeszcze nie wszystko, gdyż gniazdko posiada funkcję automatyzacji sterowania oświetleniem, które nie jest podłączone do WiFi. Krótko mówiąc, gdy wyjeżdżamy na wakacje i nie chcemy by nasz dom stał się przedmiotem zainteresowania włamywaczy, odpalamy Tryb Wakacyjny. Wówczas gniazdko będzie samodzielnie symulowało obecność domowników, losowo włączając podpięty do niego sprzęt. Można też samodzielnie ustawić grafik aktywacji sprzętu.

Wyze Plug można dodatkowo zintegrować z kamerą oraz sensorem ruchu i kontaktu. Wówczas system automatycznie włączy gniazdko w przypadku wykrycia ruchu. Pozwoli to np., automatycznie włączyć światło gdy właściciel domu wróci z pracy.

Produkt trafi do sprzedaży już we wrześniu i będzie kosztował 15 dolarów za dwie sztuki.

Wyze Plug

Wyze Plug

Źródło: Wyze.com

You may also like...