Tidal trafił na smartwatche Samsunga. Miliony utworów w małym zegarku

Jeden z popularniejszych serwisów muzycznych pojawił się na sprzęcie noszonym Samsunga. Tidal oferuje tryb offline, a zachętą do korzystania jest 3-miesięczny okres testowy.

Smartwatche są urządzenia, których funkcjonalność zasadniczo opiera się na współpracy ze smartfonami. Producenci aplikacji, w niektórych kwestiach zaczynają im jednak zapewniać coraz większą samodzielność. Jedna z nich dotyczy odtwarzania muzyki.

Jeszcze do niedawna zegarki pełniły jedynie funkcję kontrolera, pozwalając jedynie sterować odtwarzaniem muzyki ze smartfona. Coraz częściej same stają się jednak odtwarzaczami muzycznymi, zyskując dostęp do popularnych serwisów streamingowych. Taką funkcję zyskały właśnie urządzenia Samsunga, które otrzymały oficjalną aplikację serwisu Tidal.

Aplikacja działa na takich urządzeniach, jak Gear S2, Gear S3, Gear Sport, Galaxy Watch, Gear Fit2 oraz Gear Fit2 Pro. Posiadacze zegarków mogą też słuchać muzyki w trybie offline, uprzednio pobierając piosenki do ich pamięci. Nie muszą więc zabierać ze sobą smartfona, gdy wybierają się pobiegać lub poćwiczyć na siłowni. Zegarek znajdujący się na nadgarstku jest w takich sytuacjach znacznie poręczniejszy i nie ryzykujemy wówczas uszkodzenia kosztownego sprzętu.

Każdy użytkownik sprzętu Samsunga, który nie jest pewny czy usługa mu się spodoba, ma 3-miesięczny darmowy dostęp do Tidal Premium. To wystarczy aż nadto, by przetestować serwis oraz wszystkie jego opcje. Potem trzeba już opłacać abonament.

Tidal

Źródło: Tidal.com

You may also like...