Acer rezygnuje z używania Windowsa RT

Firma Acer dołączyła do grona firm, które system Windows RT uważają za bezwartościowy i zdecydowały się nie wprowadzać na rynek nowych modeli tabletów, które go wykorzystują.

Windows 8 może radzić sobie na rynku coraz lepiej, jednak jego brat Windows RT, popada w coraz większe tarapaty. Już od początku było wiadomo, że to bezwartościowy system ze względu na swe ograniczenia w kwestii instalowanych aplikacji i coraz więcej firm zaczyna wreszcie to pojmować.

Najpierw Samsung ogłosił rozstanie z Windowsem RT, a potem jego śladem poszły także inne firmy, w tym także Acer. J.T. Wang, prezes tajwańskiego koncernu skrytykował Microsoft za to, że ich OS praktycznie nie wzbudza większego zainteresowania konsumentów. Dlatego też Acer raczej nie zdecyduje się wprowadzić na rynek nowych tabletów z procesorami ARM, które miałyby go wykorzystywać.

Windows RT miał pozwolić Microsoftowi na rywalizację z iPadem oraz tabletami na Androidzie. I choć na pierwszy rzut oka wygląda jak Windows 8, to zmiany w architekturze sprawiły, że większość aplikacji stworzonych dla okienek, pod Windowsem RT zwyczajnie nie działa. System przez to stał się więc całkowicie bezużyteczny.

Dlatego też, jak wcześniej wspomniałem, zrezygnował z niego Samsung. Dell z kolei, przytłoczony negatywną reakcją na Slate RT, zdecydował się na obniżenie jego ceny. HTC swego czasu pracował nad 12″ modelem z Windowsem RT, jednak zrezygnował z tego pomysłu z powodu niskiego zainteresowania konsumentów.

Źródło: WSj.com

You may also like...