Adidas chce drukować buty sportowe

Znana firma odzieżowa Adidas wchodzi w nową erę produkcji obuwia. Właśnie przedstawiła swój najnowszy projekt o nazwie Futurecraft 3D. W niedalekiej przyszłości pozwoli oferować klientom buty sportowe idealnie dopasowane do ich stopy.

Każdy ma inny kształt stopy oraz inny styl chodzenia i biegania. Dobranie sportowych butów, które będą idealnie spełniać jego potrzeby, jest więc praktycznie niemożliwe. A przynajmniej nie dla zwykłego klienta, ponieważ seryjnie produkowane obuwie jest całkowicie standardowe. Ale wkrótce przestanie takie być. Jeśli Adidasowi uda się wdrożyć swój najnowszy projekt o nazwie Futurecraft 3D.

Celem nowej inicjatywy jest wykorzystanie drukarek 3D do zupełnie nowej metody produkcji butów, idealnie dopasowanych do konkretnego użytkownika. W niedalekiej przyszłości, konsument odwiedzający sklep Adidasa, będzie mógł wejść na bieżnię, która zbierze dokładne dane na temat sposobu jego chodzenia, biegania oraz zdejmie wymiary stopy, a następnie będzie mógł wrócić do domu z butami idealnie dopasowanymi do jego fizycznej specyfikacji.

Projekt Futurecraft 3D nie jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów obuwia sportowego, a jedynie modeli przeznaczonych do biegania, dzięki czemu będzie można zapewnić klientowi maksymalnie wysoki komfort, tłumienie wstrząsów, a także poprawić jego wyniki.

Na razie jest to tylko koncepcja, ale być może już za kilka lat pomysł zostanie wdrożony w życie i każdy z nas będzie mógł z niego skorzystać.

buty sportowe

Źródło: Adidas.com

You may also like...