Nie ukryjesz się teraz przed kamerą monitoringu Ring

Firma Ring zaprezentowała zupełnie nowy uchwyt do kamery monitoringu Stick Up Cam. Dzięki temu udało się wyeliminować martwy punkt, więc nie da się przed nią ukryć.

Kamery monitoringu oferowane przez należącą do Amazonu firmę Ring, są nie tylko tanie, ale i bardzo funkcjonalne. Mają jednak dość istotną wadę, gdyż są to modele stacjonarne, które rejestrują obraz tylko w miejscu, na które zostaną skierowane. Powoduje to powstanie martwego punktu, którego kamera nie obejmuje swym zasięgiem co sprawia, że można jej uniknąć.

Ring zaprezentował właśnie zupełnie nowy uchwyt Pan-Tilt Mount do kamery Stick Up Cam, który ten problem eliminuje. Akcesorium umożliwia ruch kamery w pionie w 340 stopniach oraz w poziomie 60 stopni, sterowany za pomocą aplikacji na smartfona. Dla porównania pole widzenia samej kamery wynosi jedynie 130 stopni, więc uchwyt znacznie podnosi jej funkcjonalność. W ten sposób możemy skierować jej obiektyw w dowolną stronę i zapewnić sobie podgląd na całe pomieszczenie lub większą przestrzeń poza domem.

Na poniższym wideo możecie dokładnie zobaczyć jak sterowanie kamerą wygląda w praktyce.

kamery monitoringu

Przyszli nabywcy uchwytu powinni jednak mieć na uwadze to, iż nie współpracuje z panelem solarnym lub pakietem baterii. Oznacza to, że w przypadku zastosowania kamery poza domem, trzeba dokupić specjalny zasilacz. Poza tym ruch kamery aktywujemy manualnie, więc nie będzie ona śledzić obiektu w przypadku wykrycia ruchu.

Pan-Tilt Mount kosztuje 44,99 dolarów, ale można go też zakupić z zasilaczem, co podnosi cenę zestawu do 54,99 dolarów. Uchwyt dostępny jest w takich samych kolorach jak kamera, czyli czarnym lub białym. A będzie go można kupić już od stycznia przyszłego roku.

Źródło

You may also like...