Sześcioletni Fairphone 2 dostanie wkrótce Androida 10

Holenderska firma Fairphone zapowiedziała Androida 10 dla swego sześcioletniego smartfona Fairphone 2. Pojawi się on już na początku przyszłego roku kalendarzowego.

Wielu producentów smartfonów wspiera swój sprzęt stosunkowo krótko, dostarczając aktualizacje Androida przez dwa lata od premiery. Jedynie kilka firm robi w tej kwestii wyjątek, zapewniając wsparcie przez trzy lata od rynkowego debiutu. Są jednak producenci, którzy bardziej szanują swych klientów i zapewniają im nowe wersje systemu operacyjnego przez zdecydowanie dłuższy czas.

Jedną z nich jest holenderska firma Fairphone, która właśnie zapowiedziała udostępnienie Androida 10 dla swego modelu Fairphone 2. Trzeba tu nadmienić, że wspomniany telefon pojawił się na rynku w 2015 roku, więc od jego premiery minęło już sześć lat. A mimo to dostanie kolejną wersję systemu.

Fairphone 2

Fairphone 2 według współczesnych standardów nie jest dość słabo wyposażonym sprzętem. Posiada Snapdragona 801 z 2 GB RAM, zaś jego główny aparat ma tylko 12 MP. W momencie rynkowego debiutu na pokładzie miał natomiast Androida 5.1 Lollipop.

Producent nabywcom sprzętu zapewnia jednak doskonałe wsparcie, nadal sprzedając części zamienne. Jego właściciele nie mają problemu z zakupem wyświetlacza, modułu aparatów, czy też baterii, dzięki czemu mogą użytkować telefon przez bardzo długi czas. A do tego dodać należy wsparcie programowe, gdyż na początku tego roku smartfon otrzymał Androida 9.

Kolejną aktualizację systemu dostanie jednak znacznie szybciej niż poprzednie, więc użytkownicy będą na nią czekać tylko 10 miesięcy. Beta testy rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu, natomiast finalna wersja powinna pojawić się już na początku przyszłego roku. W tym tygodniu firma rozpocznie także beta testy Androida 11 dla modelu Fairphone 3.

Źródło

You may also like...