Age of Empires 4 oficjalnie potwierdzone

Microsoft potwierdził kolejną odsłonę popularnego RTS’a. Gra Age of Empires 4 nie ma jeszcze daty premiery, ale wiemy, że pojawi się na system Windows 10.

Seria Age of Empires towarzyszy nam już od niemal 20 lat. Ostatnia jej część pojawiła się jednak dobre 12 lat temu. Wielu fanów sądziło więc, że została już na dobre pogrzebana i nigdy więcej nie będzie kontynuowana.

Podczas targów Gamescom Microsoft zrobił jednak miłą niespodziankę jej fanom i zapowiedział Age of Empires 4. Tytuł tworzony jest przez studio Relic Entertainment, które specjalizuje się w RTS’ach. Firma ma bowiem na swym koncie tak popularne serie jak Company of Heroes oraz Dawn of War, więc idealnie nadaje się do tego zadania.

Szczegóły dotyczące nowej produkcji są na chwilę obecną bardzo skąpe. Pokazano jedynie pierwszy zwiastun, na którym widać jednostki pochodzące z zupełnie innych epok. Może to sugerować, że rozgrywka będzie się toczyć na przestrzeni wielu stuleci.

Data premiery również nie została jeszcze podana, ale wiemy, że aby zagrać w nadchodzący tytuł, będziemy musieli posiadać system Windows 10.

Age of Empires 4

Źródło: VG247.com

You may also like...