AI od Google pomoże nam w pisaniu wiadomości w Internecie

Google znalazło kolejne zastosowanie dla sztucznej inteligencji. Amerykański gigant wprowadza do wyszukiwarki Chrome funkcję, która pomoże użytkownikom pisać w Internecie.

Google w ostatnim czasie kładzie duży nacisk na rozwój sztucznej inteligencji i stara się wykorzystać tę technologię w jak najszerszym zakresie. Na oficjalnym blogu koncernu możemy znaleźć informacje o kolejnym pomyśle na zastosowanie AI w codziennym życiu. Opisano tam nową funkcję o nazwie „Pomóż mi pisać”, której zadaniem będzie ułatwienie użytkownikom pisania w Internecie.

Nowa funkcja Chrome pomoże pisać w Internecie

Wspomniana funkcja została zaimplementowana do najnowszej przeglądarki Chrome M122 i jest już dostępna na komputerach Mac oraz pecetach z Windowsem. W pierwszej kolejności mogą z niej korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Narzędzie wykorzystuje modele Gemini, by pomóc w rozpoczęciu pisania lub doszlifować stworzony już tekst. Ułatwi np. napisanie recenzji restauracji, przygotowanie opisu przedmiotu, który chcemy sprzedać na portalu aukcyjnym lub napisaniu reklamacji wadliwego przedmiotu.

Narzędzie potrafi zrozumieć kontekst strony, na której znajduje się użytkownik, by zasugerować odpowiednie treści. Jeśli np. jest zapalonym ogrodnikiem i chce napisać recenzję wybranego narzędzia dostępnego w internetowym sklepie, wówczas znajdzie w sieci więcej informacji na jego temat, by opis był pełniejszy i bardziej wartościowy. Gdy zechce z kolei sprzedać w sieci jakiś przedmiot, technologia zasugeruje takie ogłoszenie, która będzie lepiej zrozumiałe dla potencjalnego nabywcy, podając m.in. powód sprzedaży, a także bardziej szczegółowo opisując proponowany towar. Może również pomóc w napisaniu reklamacji wadliwego towaru, który użytkownik zakupił w sklepie online.

Chrome
Źródło: Google

Narzędzie jest już dostępne w przeglądarce Chrome, a można go uruchomić w jej ustawieniach. Należy jednak pamiętać, że w tej chwili da się z niego korzystać wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Natomiast obsługiwanym językiem jest wyłącznie angielski. Z pewnością z biegiem czasu pojawi się także na innych rynkach i będzie wspierało więcej języków. Ale trzeba będzie na to trochę poczekać.

You may also like...