Airbus wyposaży samoloty w sypialnie

Loty na długich trasach mogą być dla pasażerów bardzo męczące. Airbus chce więc poprawić poziom wygody i planuje wyposażyć swe samoloty w saloniki, w których będzie można się zdrzemnąć.

Podróżowanie samolotem nie należy do przyjemności. Loty potrafią często trwać nawet kilkanaście godzin, a musimy je spędzić w niezbyt wygodnym fotelu. Airbus chce nieco ulżyć pasażerom swych samolotów, dlatego zapowiada wyposażenie ich w specjalne kabiny sypialne.

Francuski koncern nawiązał współpracę z firmą Zodiac Aerospace specjalizującą się w produkcji wyposażenia oraz systemów dla kabin samolotów. W ramach tej współpracy, obie firmy opracują specjalne saloniki sypialniane, w których pasażer będzie mógł zdrzemnąć się podczas długiego lotu. Będą one projektowane jako gotowe moduły, aby mogły zastąpić standardowe moduły przeznaczone dla transportu ładunków. Będzie to przypominać kuszetki znane z pociągów i zapewni odpowiedni poziom komfortu.

Kabiny sypialne będą oferowane nabywcom Airbusa A330 jako opcjonalne wyposażenie i pojawią się w nim już od 2020 roku. Będzie też można je zamówić do modelu A350 XWB.

Airbus

Airbus

Źródło: Airbus.com

You may also like...