Cienka ramka ekranu iPhone’a 8 potwierdzona przez ochronne szkło

Od jakiegoś czasu mówiło się, że iPhone 8 nie będzie miał przycisku Home i otrzyma cienką ramkę. Potwierdza to zdjęcie ochronnego szkła na ekran.

Samsung wprowadzając na rynek Galaxy S8 zapoczątkował nowy trend, sprowadzający się do braku fizycznego przycisku Home pod ekranem oraz cienkiej ramki otaczającej wyświetlacz.

Teraz jego śladem chce iść również Apple, które podobną koncepcję zastosuje w modelu iPhone 8. Już od pewnego czasu mówiło się, że amerykański koncern zrezygnuje z montowania w tym modelu przycisku Home ze skanerem Touch ID i znacznie zredukuje szerokość ramki otaczającej wyświetlacz.

Te informacje potwierdził właśnie na Twitterze Benjamin Geskin, który zaprezentował ochronne szkło na wyświetlacz nowego flagowca koncernu z Cupertino. Nie jest to żaden render, lecz oficjalny produkt dostępny na stronie brytyjskiej firmy Mobile Fun i został wyprodukowany przez Olixar.

Ciekawostką jest to, że szkło posiada cztery otwory w górnej części. Jeden z nich to zapewne czujnik światła, a drugim jest przednia kamera. Przeznaczenie pozostałych dwóch jest natomiast nieznane. Nie można jednak wykluczyć, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, są to otwory dla technologii rozpoznawania twarzy, która miała znaleźć się w tym modelu. Ale to tylko spekulacje.

iPhone 8 zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu i wówczas poznamy jego pełną specyfikację techniczną.

iPhone 8

Źródło: Twitter.com

You may also like...