Emporio Armani pokazało światu swój nowy smartwatch

Znany dom mody Emporio Armani idzie z duchem czasu i pokazał swój smartwatch. Produkt z Androidem 2.0 będzie sprzedawany we wrześniu.

Smartwatche to obecnie bardzo lukratywna gałąź rynku, która jak pokazuje przykład Apple, przynosi spore zyski. Wiele firm tworzy więc własne zegarki licząc na to, że uda się zainteresować nimi klientów.

Jest to łatwiejsze, jeśli produkt stworzony został przez znaną markę, taką jak Emporio Armani. Podczas tygodnia mody w Mediolanie, ten luksusowy dom mody zaprezentował swój pierwszy smartwatch. Produkt jest częścią nowej linii stworzonej przez Fossil Groups, która pojawi się w sprzedaży w tym roku i będzie dostępny od 24 września. Sprzęt będzie dostępny na stronie producenta oraz u partnerów.

Zegarek posiada oczywiście okrągły ekran dotykowy w technologii AMOLED z możliwością personalizacji tarczek. Producent dostarcza także osiem rodzajów wymiennych pasków, by dopasować sprzęt do różnych strojów.

Sercem smartwatcha jest procesor Snapdragon Wear 2100, a systemem operacyjnym jest Android Wear 2.0. Naturalnie nie mogło w nim zabraknąć funkcji fitness, a więc mierzy naszą aktywność w postaci ilości kroków, liczby spalonych kalorii itp. Przekazuje też powiadomienia ze smartfona oraz umożliwia korzystanie z Google Assistant.

Cena nowego zegarka nie jest jeszcze znana, ale zważywszy na markę, nie będzie to produkt tani.

Emporio Armani

Źródło: Armani.com

You may also like...