Blizzard banuje aplikacje do Overwatch

Blizzard zbanował dwie aplikacje popularne wśród grających w Overwatch. Firma twierdzi, że naruszają one integralność wspomnianej strzelanki, dlatego zakazuje ich używania.

Wiele gier komputerowych współpracuje z zewnętrznymi aplikacjami usprawniającymi działanie tytułu lub rozszerzającego ich funkcje. Nie są to oczywiście cheaty dające nieuczciwą przewagę, lecz narzędzia dzięki którym możemy poprawić swe wyniki.

Overwatch jest jedną z gier, w której takie narzędzia były chętnie używane a najpopularniejszymi były aplikacje Visor oraz Pursuit. Programy zaprojektowano po to, by w czasie rzeczywistym dostarczały graczom różnego rodzaju statystyki, dzięki czemu można było poprawić swe wyniki. Blizzard uznał jednak, że aplikacje są niepożądane i postanowił je zablokować. Firma twierdzi, że naruszają one licencję użytkownika, a korzystanie z nich może skutkować zablokowaniem konta.

Producent Overwatch zapewnia, że na razie nie będzie banować graczy za używanie wspomnianych programów. Firma wyjaśnia, że powiadomiła wszystkich użytkowników swej produkcji by zaprzestali korzystania z nich. Jest to więc na razie tylko ostrzeżenie, ale jeśli gracz nadal będzie używał wspomnianych programów, wówczas będzie musiał liczyć się z konsekwencjami.

Overwatch

Źródło: Blizzard.com

You may also like...