Nokia 7.1 Plus odkrywa tajemnice specyfikacji

Fińska firma HMD Global przygotowuje kolejny smartfon z notchem. Będzie to model Nokia 7.1 Plus, który w Chinach oferowany ma być pod nazwą Nokia X7.

Na 4 października fińska firma HMD Global zapowiedziała event, na którym planuje pokazać swe nadchodzące produkty. Niewykluczone, że tam właśnie zostanie zaprezentowany również model Nokia 7.1 Plus. Nie musimy jednak tyle czekać, gdyż dzięki przeciekom wiemy nie tylko jak nowy telefon wygląda, ale też jaką posiada specyfikację techniczną.

Telefon zostanie wyposażony w wyświetlacz z notchem, który prezentować ma obraz w modnej ostatnio rozdzielczości Full HD+, czyli 2280 x 1080 pikseli. Jego przekątna nie jest jeszcze znana, ale można zgadywać, że z pewnością będzie mieć ponad 5-cali. Pod maską znajdziemy natomiast ośmiordzeniowego Snapdragona 710 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci flash. Specyfikacja świadczy więc o tym, że będzie to model z górnych rejonów średniej półki, który powinien zaspokoić potrzeby nawet wymagających użytkowników.

Smartfon oczywiście będzie też posiadał czytnik odcisków palców, który znajdzie się na tylnym panelu, tuż pod główną kamerą. Natomiast systemem operacyjnym będzie od razu Android 9.0 Pie, ponieważ sprzęt należy do programu Android One.

Europejskiej ceny telefonu jeszcze nie znamy, jednak w Indiach jego cena wyniesie w przeliczeniu około 1200 zł.

Nokia 7.1 Plus

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...