Kolejny Samsung Galaxy może być składany

Najnowszy patent Samsunga sugeruje, że koreański koncern może mieć w planach składany tablet. Produkt miałby bardzo podobną konstrukcję do smartfona Galaxy Fold.

Wielu specjalistów zajmujących się rynkiem mobilnym uważa, że jego przyszłością są składane urządzenia. Na razie ograniczają się tylko do smartfonów, ale być może w niedalekiej przyszłości podobną konstrukcję będą miały również tablety. Tak może sugerować najnowszy patent Samsunga, odkryty przez witrynę LetsGoDigital.

Patent prezentuje urządzenie, które z wyglądu bardzo przypomina Galaxy Fold 2. Kolejny składany smartfon koreańskiej marki, otrzyma bowiem miał zupełnie inną konstrukcję od pierwszej generacji. Przypomina wyglądem do nową Motorolę Razr i nawiązuje do dawnych telefonów z klapką.

składany tablet

Urządzenie posiada więc wyświetlacz zginany po środku, o rzecz jasna większej przekątnej niż smartfona. Taka konstrukcja niesie ze sobą wiele korzyści, gdyż po złożeniu sprzęt miałby mniejsze wymiary, a więc łatwiej mieściłby się w kieszeni lub torebce. Na szkicu nie widać jednak zewnętrznego ekranu, który posiada Galaxy Fold. Nie ma też śladów po aparatach w żadnym miejscu obudowy, choć tablety zwykle mają takie wyposażenie. Są za to cztery głośniki, więc sprzęt na pewno świetnie sprawdzi do słuchania muzyki oraz oglądania filmów.

składany tablet

Oczywiście musimy pamiętać, że jest to tylko patent, który dotyczy przede wszystkim ogólnej konstrukcji sprzętu. Jego szczegóły poznamy więc, gdy projekt dostanie zielone światło. Jeśli Samsung istotnie planuje składany tablet, to wkrótce się o tym dowiemy. Być może szczegóły poznamy podczas targów CES 2020.

Źródło

You may also like...