Google Photos dostało oczekiwaną funkcję tagowania zdjęć

Zgodnie z obietnicą daną kilka miesięcy temu, Google Photos otrzymało funkcję ręcznego tagowania zdjęć. Jej działanie opiera się na już istniejącym systemie wykrywania twarzy.

Jeśli mamy setki lub tysiące zdjęć i nie stworzyliśmy własnego systemu katalogowania, znalezienie wśród nich określonej fotki może być trudne. Na szczęście Google wyciąga do użytkowników smartfonów pomocną dłoń, oferując im nową funkcję w aplikacji Google Photos.

Kilka miesięcy temu amerykański koncern obiecał wprowadzenie do wspomnianego narzędzia funkcji ręcznego tagowania twarzy. Teraz wspomniana możliwość trafiła wreszcie w ręce użytkowników, dając im wygodny sposób zarządzania biblioteką zdjęć. Możemy więc oznaczyć twarz bezpośrednio na zdjęciu i kiedy zapragniemy znaleźć jakąś osobę, będzie to znacznie łatwiejsze.

Działanie nowej funkcji bazuje na algorytmie detekcji twarzy, który koncern wykorzystuje od pewnego czasu. Otagować możemy więc wyłącznie fotkę, na których system wykryje twarz. Aby to zrobić, wystarczy jedynie przesunąć po zdjęciu palcem w gorę lub kliknąć przycisk menu w prawym górnym rogu. Pojawi się wówczas nowa funkcja, w której możemy oznaczyć zdjęcie lub edytować stworzony wcześniej tag.

Nową funkcję Google wprowadziło po stronie serwerów, a więc nie potrzeba pobierać żadnej aktualizacji.

Google Photos

Źródło

You may also like...