Steve Jobs miał nieco inną wizję iPhone’a

Steve Jobs znany był ze śmiałych pomysłów, które nie zawsze się sprawdzały. Okazuje się, że miał też nieco inną wizję iPhone’a, który posiadać miał przycisk powrotu.

Zmarły kilka lat temu współzałożyciel koncernu Apple, miał wiele interesujących pomysłów, dzięki którym firma przeżywała okres swej świetności. Nie wszystkie jego koncepcje zostały jednak wykorzystane, a należy do niej m.in., przycisk powrotu.

Każdy smartfon z Androidem posiada przycisk powrotu, umożliwiający cofnięcie się do poprzedniego menu. Z nowej książki “The One Device: The Secret History of the iPhone” dowiadujemy się, że Steve Jobs też chciał, by jego smartfon miał taki element. Szef koncernu uważał, że będzie bardzo przydatny.

Pomysłowi sprzeciwił się jednak Imran Chaudhri, projektant Apple, który 19 lat spędził w zespole Human Interface Team. Jego zdaniem przycisk powrotu jedynie skomplikowałby korzystanie ze sprzętu, a firma chciała postawić na maksymalną prostotę jego obsługi. Dlatego zdecydowano się wówczas na przycisk Home pełniący podobną funkcję, co okazało się dobrym pomysłem.

Teraz już takim nie jest, gdyż Apple zamierza całkowicie zrezygnować z tego elementu wyposażenia, czego przykładem jest iPhone 8. Nowe zdjęcie szkła ochronnego potwierdza brak przycisku Home.

Steve Jobs

Źródło: Bgr.com

You may also like...