Kupowanie mebli w IKEA ze smartfonem w dłoni

Szwedzki koncern IKEA chce zmienić sposób kupowania mebli. Zamierza wykorzystać do tego smartfon oraz technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Kupowanie mebli nigdy nie było łatwym zadaniem, dlatego wiele osób robi to tak niechętnie. Nigdy nie ma bowiem pewności, czy będą pasowały do pomieszczenia, w którym mają się znaleźć i czy zgrają się z resztą wystroju.

Szwedzki koncern IKEA chce nam to ułatwić, dlatego nawiązał współpracę z Apple. Obie firmy zamierzają stworzyć specjalną aplikację mobilną, wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej. Jest to system, który na ekranie smartfona lub tabletu, łączy rzeczywisty świat z cyfrowym.

Aplikację będzie można wykorzystać w domu, aby w technologii AR sprawdzić czy interesujące nas meble pasują do pomieszczenia oraz jak będą się prezentowały. Jako wirtualne obiekty, będzie je można dowolnie przestawiać, dopasowując do kuchni czy też salonu.

A jeśli dany zestaw mebli nam się spodoba, wówczas będzie go można zamówić również za pomocą tej samej aplikacji. W ten sposób oszczędzimy mnóstwo czasu, który stracilibyśmy na wyprawę do sklepu. Zakładając oczywiście, że w naszej okolicy znajduje się sklep IKEA.

Aplikacja zostanie udostępniona już tej jesieni i na początku zaoferuje około 600 różnych produktów szwedzkiego koncernu. Dodam, że nie jest to pierwszy technologiczny projekt realizowany przez IKEA.

Firma ma już w swej ofercie lampy z wbudowanymi bezprzewodowymi ładowarkami do smartfonów, a także tanie inteligentne żarówki LED.

IKEA

Źródło: Digital.di.se

You may also like...