Philips Hue: żarówki LED dla graczy

Philips jest pierwszym koncernem, który wprowadził do użytku technologię Ambilight, która poprzez system kolorowych diod intensyfikuje doznania związane z oglądaniem filmów. Teraz holenderski producent rozszerza ten system również na gry wideo.

Zapewne słyszeliście o inteligentnych żarówkach LED Philips Hue, które wyposażone są w technologię Bluetooth, pozwalającą sterować ich funkcjami przy pomocy aplikacji na smartfona. W ten sposób można zmieniać ich kolory, włączać/wyłączać, a także wykorzystywać tryb antywłamaniowy, który losowo będzie je włączał, by stworzyć wrażenie, że nasze mieszkanie nie jest puste.

Teraz żarówki LED Philips Hue zyskały kolejną funkcję, która spodoba się graczom. Frima Studio Inc., twórcy popularnej gry Chariot wydanej na Xboxa One, nawiązali współpracę w Philipsem, której efektem jest specjalna wersja gry współpracująca z żarówkami, oferując przez to większy poziom interaktywności. Żarówki współpracują z grą poprzez zmianę trybu świecenia. gdy nasz bohater jest atakowany, wówczas żarówki błyskają na czerwono. Gdy natomiast zaczynają kwitnąć rośliny owocowe, wówczas ich kolory są kopiowane w całym pomieszczeniu.

Zobacz najtańsze żarówki LED

Na poniższym wideo widać dokładnie jak to wszystko działa i trzeba przyznać, że to bardzo interesujący gadżet. Ciekawe czy funkcja zostanie rozszerzona także na inne gry wideo, czy też ograniczy się tylko do tej jednej produkcji.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...