Nowe modele iPadów zarejestrowane w Chinach

Chińskie MIIT zarejestrowało kilka nowych modeli iPadów. Może to oznaczać, że tym roku Apple chce mocno zaznaczyć swą pozycję na rynku tabletów, szczególnie w zakresie rodziny iPad Pro.

Jeszcze w tym miesiącu firma z Cupertino zamierza zaprezentować swe najnowsze modele tabletów. Z najnowszych informacji wynika, że mogą zostać zaprezentowane w sumie trzy nowe modele, gdyż tak właśnie wskazuje baza danych MIIT. Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych zarejestrowało bowiem urządzenia o numerach modelowych A1876, A1980 oraz A1993.

W tym roku firma planuje położyć duży nacisk na rodzinę iPad Pro, wyposażając je w nowe funkcje. Przecieki wskazują, że urządzenia dostaną wyświetlacze rozciągające się na całą przestrzeń przedniego panelu oraz technologię Face ID. Wyświetlacze zachowają jednak dotychczasową rozdzielczość, która i tak jest całkiem przyzwoita.

Niewykluczone też, że znajdziemy w nich złącze USB-C, zamiast dotychczasowego Lightning, gdyż produkty obsługiwać mają zewnętrzne wyświetlacze 4K. Pojawiają się też sugestie dotyczące planów ulepszenia rysika Apple Pencil, jak również całkowicie nowego magnetycznego złącza, które miałoby zastąpić używany obecnie Smart Connector. Taka zmiana znacznie zwiększyłaby możliwości sprzętu w zakresie współpracy z zewnętrznymi akcesoriami.

Pamiętajmy, że to na razie wszystko plotki, więc dokładne informacje poznamy dopiero podczas oficjalnej prezentacji sprzętu. Przypomnę tylko, że dokładna data premiery nowego sprzętu nie jest znana. Mówi się jednak, że będzie to końcówka bieżącego miesiąca.

iPad Pro

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...