Kamizelka Woojer Ryg podniesie realizm grania

Firma Woojer zamierza stworzyć kolejne akcesorium dla graczy, mające podnieść realizm zabawy. Jest nim haptyczna kamizelka o nazwie Woojer.

Gry komputerowe są całkiem fajną rozrywką, pozwalającą miło spędzić chwilę wolnego czasu. Problem w tym, że poza wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi, nie oferują nam żadnych dodatkowych bodźców. Czasem w niektórych akcesoriach mamy dodatkowo wibracje, ale jest to tylko namiastka tego, co byśmy chcieli.

Niektóre firmy projektują więc gadżety mające zintensyfikować doznania. Jednakże dotąd żaden z nich nie stał się na tyle popularny, by wejść do powszechnego użytku. Być może uda się to firmie Woojer, która pracuje nad haptyczną kamizelką o nazwie Ryg. Urządzenie współpracować ma ze wszystkimi konsolami, systemami VR, pecetami, a nawet smartfonami. Dzięki temu urządzeniu poczujemy jakbyśmy znaleźli się w samym środku akcji. Kamizelka przy pomocy bodźców fizycznych będzie bowiem przenosić na nasze ciało różne wrażenia.

Woojer Ryg ma zintegrowaną kartę dźwiękową w standardzie 7.1-kanałowym oraz osiem stref haptycznych. W każdej z nich zainstalowano specjalny siłownik oscylacyjny, który według deklaracji producenta jest trzykrotnie mocniejszy od podobnych podzespołów montowanych w konkurencyjnych urządzeniach.

Producent twierdzi, że mimo zainstalowanego wyposażenia kamizelka jest stosunkowo lekka, waży bowiem około 2 kg. Jest przy tym plug-and-play, więc po podłączeniu do sprzętu automatycznie wykrywa sygnał audio. Dodatkowo wyposażono ją w Bluetooth dla aktualizacji oprogramowania, wyjście słuchawkowe oraz wejście stereo dla mikrofonu. Nabywca może dodatkowo kupić dwa opcjonalne akumulatory. Pakiety po 5200 mAh wystarczą na osiem godzin zabawy.

Woojer Ryg pojawi się w sprzedaży już w grudniu w cenie 549 dolarów. Kamizelkę można już teraz zamawiać na Kickstarterze.

Woojer

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...