Galaxy Phoenix odpowiedzią Samsunga na iPhone’a XR

Chińskie źródła pokazały zdjęcia najnowszego Galaxy Phoenix, znanego także jako Galaxy A6s. Może to być odpowiedź Samsunga na model iPhone XR.

Samsung i Apple od dawna rywalizują ze sobą o portfele klientów, proponując im smartfony o zbliżonych możliwościach. Amerykańska firma całkiem niedawno wprowadziła na rynek budżetowy model iPhone XR, na który Samsung postanowił odpowiedzieć przy pomocy własnego sprzętu. Jest nim Galaxy A6s, znany także pod nazwą Galaxy Phoenix, którego możemy zobaczyć na zdjęciach zaprezentowanych na portalu Weibo.

Nowy model dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych, widocznych na poniższych fotografiach. Prezentuje się bardzo elegancko, choć jak widać jego wzornictwo jest stosunkowo proste.

Ciekawie zapowiada się natomiast wyposażenie tego modelu. Na jego pokładzie znajdzie się 6-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Ekran na szczęście nie ma notcha i jak widać rozciąga się na niemalże całą powierzchnię przedniego panelu telefonu.

Modelu procesora nie znamy. Mówi się jedynie, że ma to być ośmiordzeniowy układ taktowany zegarem 2,2 GHz. Producent połączy go z aż 6 GB RAM, co jak na budżetowy model jest rzadkością oraz 64/128 GB pamięci użytkowej, rozszerzanej kartą microSD.

Galaxy Phoenix dostanie też podwójną kamerę tylną z 12 MP sensorami, nagrywającą też wideo w jakości 4K przy 30 kl/s., a także 5 MP przednią. W smartfonie nie znajdziemy jednak chipu NFC, a więc do płacenia za zakupy nie będzie się nadawał. Dostanie natomiast Bluetooth 5.0, A2DP oraz gniazdo USB-C. Pojawi się także hybrodowy Dual-SIM, umożliwiający korzystanie z drugiej karty SIM naprzemian z kartą microSD.

Nowy smartfon Samsunga nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany. Nie wiemy więc dokładnie kiedy trafi na rynek oraz ile będzie kosztował.

Galaxy Phoenix

Galaxy Phoenix

Galaxy Phoenix

Galaxy Phoenix

Źródło: Weibo.com

You may also like...