iPhone 5SE zaprezentowany

Na wczorajszej konferencji prasowej Apple wreszcie zaprezentowało od dawna oczekiwany model iPhone 5SE,. który ma być kolejną próbą podbicia rynku niskobudżetowych urządzeń mobilnych. Z ceną 399 dolarów, plan ten ma sporą szansę powodzenia.

Kilka lat temu Apple podjęło pierwszą, zupełnie nieudaną próbę wejścia na rynek niskobudżetowych smartfonów z modelem iPhone 5c. Nie udało się wówczas zainteresować klientów tym produktem, ale koncern się nie poddaje i podejmuje kolejną próbę. Tym razem przygotowując coś lepszego, mianowicie iPhone 5SE.Smartfon zaprezentowano podczas wczorajszej konferencji prasowej, ujawniając jego pełną specyfikację techniczną. iPhone 5SE posiada 4-calowy wyświetlacz, więc jest znacznie mniejszy od pozostałych modeli, które dysponują ekranami 4,7″ oraz 5,5″. W dzisiejszych czasach instalowanie w telefonie tak małego wyświetlacza jest dość ryzykowne, gdyż nie będzie zapewniał odpowiedniego komfortu podczas korzystania z sieci i nawet chińskie niskobudżetowce mają już 5-calowe ekrany.

Plusem jest natomiast serce urządzenia, którym jest procesor A9 z koprocesorem M9, czyli ten sam układ co w iPhonie 6s, a dzięki poprawionym systemom oszczędzania energii, model ten będzie działał znacznie dłużej od iPhone’a 5s.

Znajdziemy w nim także 12 Mpix tylną kamerę z technologią Focus Pixels, lampą błyskową True Tone oraz nowym procesorem obrazu umożliwiającym nagrywanie wideo w 4K. Nie brakuje też funkcji ruchomych zdjęć Live Photos znanej doskonale z iPhone’a 6s oraz oczywiście systemu TouchID zabezpieczającego sprzęt przed niepowołanym dostępem. Nie ma tu jednak technologii 3D Touch, jest natomiast szybszy modem LTE oraz WiFi 02.11 AC, a także chip NFC do mobilnych płatności.

iPhone 5SE nie będzie smartfonem drogim i to jest jego największa zaleta. Model z 16 GB pamięci kosztować ma 399 dolarów, natomiast za wersję z 64 GB zapłacimy 499 dolarów. Sprzęt do sprzedaży trafi już w czwartek.

Źródło: Engadget.com

You may also like...