Microsoft Edge wspiera nowe funkcje Siri

Użytkownicy iOS korzystający z przeglądarki Microsoft Edge ucieszą się ze wsparcia nowej funkcji Siri Shortcuts. Na razie przechodzi ona fazę beta testów.

Zaprezentowana niedawno funkcja Siri Shortcuts, którą otrzymał asystent Apple, jest obsługiwana przez coraz więcej aplikacji systemu iOS. Już wkrótce wsparcie dla wspomnianej funkcji zostanie zaimplementowane do przeglądarki Microsoft Edge.

Obecnie współpraca z przeglądarką Microsoft Edge przechodzi fazę beta testów i nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. Ma też dość ograniczone zastosowanie, ponieważ w tej chwili możliwe jest tylko otwarcie okna przeglądarki z zablokowanego ekranu. W przyszłości powinno pojawić się jednak znacznie więcej opcji.

Przypomnę tylko, że nowa funkcja asystenta Siri pozwala grupować różnego rodzaju zadania pod jedną komendą. Dzięki temu możemy wykonać wiele czynności za jednym razem. Wyobraźmy sobie, że właśnie wracamy do domu po pracy. Wówczas pojedynczą komenda możemy włączyć światła przed domem, ustawić termostat na optymalną temperaturę i włączyć ekspres do kawy zanim jeszcze dojedziemy na miejsce.

Jest to więc bardzo wygodna opcja. Natomiast powyższe jej wykorzystanie to tylko jeden z przykładów, gdyż potrafi znacznie więcej.

Siri Shortcuts

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...