Pepsi chce wyświetlać reklamy napojów na niebie

Amerykański koncern Pepsi pracuje nad nową formą reklamy swych produktów. Dzięki współpracy z Rosjanami, będzie prezentować reklamy wprost nad naszymi głowami.

Nasze miasta są i tak już mocno przeładowane banerami reklamowymi, a być może wkrótce reklamy pojawią się także nad naszymi głowami. Pepsi ma bowiem całkowicie nowy pomysł na ich prezentowanie.

Amerykański koncern nawiązał bowiem współpracę z rosyjską firmą StartRocket. Jej celem jest umieszczenie na niskiej orbicie naszej planety roju niewielkich satelitów, które będą pełniły funkcję optycznego billboardu reklamowego. Innymi słowy są to projektory, które wyświetlą reklamy na tyle duże, aby były widoczne z powierzchni naszej planety.

Brzmi to wprawdzie jak żart, ale wbrew pozorom nim nie jest. PepsiCo ustami rzeczniczki rosyjskiego oddziału Olgi Magnovej potwierdza bowiem te plany. W wydajnym oświadczeniu zapewnia, że współpraca z StartRocket pomoże w promocji nowego napoju energetycznego o nazwie Adrenaline Rush.

Na razie StartRocket testuje swój pomysł przy użyciu balonów wypełnionych helem, które wynoszą projektory do stratosfery. System ma być gotowy już w 2021 roku, a na razie firma zbiera fundusze na realizację tego pomysłu. Każdy zainteresowany wsparciem projektu, za inwestycję w wysokości 20 tys. dolarów otrzyma osiem godzin wyświetlania reklamy na nocnym niebie.

Pepsi

Źródło: Futurism.com

You may also like...