Według DxOMark Pixel 3 i Galaxy Note 9 wykonają nam najlepsze selfie

Specjaliści z DxOMark stworzyli nowy ranking smartfonów, które wykonują najlepsze selfie. Na szczycie zestawienia znalazły się Google Pixel 3 oraz Galaxy Note 9.

DxOMark od lat przekonują nas, że są najlepszymi ekspertami nie tylko od cyfrowych aparatów fotograficznych, ale też od kamer zainstalowanych w smartfonach. Specjaliści od paru dobrych lat testują więc sprzęt mobilny pod kątem jakości wykonywanych zdjęć oraz nagrywania wideo. Ich sprawdziany nie są jednak pełne. Dotychczas unikali oceny jednego z kluczowych elementów wyposażenia smartfonów, mianowicie przednich kamer.

Specjaliści uważali bowiem przednie kamery za niewarte zainteresowania, gdyż montowane w nich sensory nadawały się głównie do wideorozmów. W ostatnich latach producenci sprzętu zaczęli jednak instalować coraz lepsze sensory. A często wyposażali je też w podwójne kamery, co znacznie podniosło ich możliwości.

Specjaliści zmuszeni zostali więc do zmiany swego podejścia do tej kwestii i stworzyli zupełnie nowy ranking, który ocenia właśnie przednie kamery. Sprawdzili je pod kątem wykonywania selfie, jakości efektu bokeh, a także filmowania.

Nowy ranking smartfonów DxOMark ocenia je pod kątem jakości selfie

Testy opracowane dla przednich kamer wykorzystują te same rygorystyczne metody, których DxOMark używało do sprawdziany głównych aparatów. Jednakże wprowadzono w ich parę zmianą. Są bowiem wykorzystywane głównie do robienia selfie. Dlatego sprawdzian skupiał się na jakości zdjęć wykonywanych jednej lub grupie osób. Testowano obiekty o różnym odcieniu skóry, zaś fotografie wykonywano z różnych odległości. Wykonano nawet specjalne manekiny, które służyły do testów.

W pierwszym etapie przetestowano 12 modeli od różnych producentów, z których wyłoniono dwa najlepsze, mianowicie Google Pixel 3 oraz Samsung Galaxy Note 9. Pierwszy z nich ma lepszy aufokus i kontrast, a także lepszą stabilizację obrazu. Produkt Samsung wyprzedza natomiast rywala w jakości wideo, oferuje czystszy obraz, zaś zdjęcia twarzy są bardziej miękkie. Co ciekawe, trzecie miejsce zajął Xiaomi Mi Mix 3, z którym przegrał iPhone XS Max. Produkt Apple gorzej radzi sobie bowiem przy zmiennym oświetleniu.

Jeśli chcecie zobaczyć nowy ranking smartfonów, znajdziecie go na stronie serwisu.

ranking smartfonów

Źródło: Dxomark.com

You may also like...