Tizen 4.0 dostarcza nowe funkcje sportowym smartwatchom Samsunga

Samsung nie zapomina o posiadaczach starszych smartwatchy Gear S3 i Gear Sport. Udostępniona aktualizacja Tizen 4.0, wprowadza do nich wiele nowych funkcji.

Choć Samsung porzucił już markę Gear, pod szyldem której oferował smartwatche, to nie zapomniał o ich użytkownikach. Modele Gear S3 i Gear Sport otrzymały właśnie dużą aktualizację oprogramowania Tizen 4.0.2. Patch wprowadza całkiem sporo nowych funkcji do tych starszych produktów, które rzecz jasna skupiają się głównie na aktywności fizycznej.

Aktualizacja rozszerza m.in., możliwości aplikacji Samsung Health, która obecnie może śledzić 20 nowych ćwiczeń, takich jak wyciskanie na ławeczce oraz wiele innych. Aplikacja prezentuje także znacznie dokładniejsze statystyki snu, pozwalając lepiej ocenić jakość naszego wypoczynku.

Samsung zmodyfikował również interfejs użytkownika, który obecnie jest bardziej przejrzysty oraz intuicyjny w obsłudze. Panel szybkiego uruchamiania można teraz spersonalizować pod nasze preferencje. Dodatkowo pojawiły się dwa zupełnie nowe tryby Theater i Good Night, które wyciszają sprzęt, by nie przeszkadzał nam w oglądaniu filmów lub spaniu. Producent poprawił również wsparcie dla MMS’ów, umożliwiając wyświetlanie obrazków w powiadomieniach, a także odtwarzanie animacji podczas nagrywania w wiadomości. W aplikacji smartfona możemy także zapisać niedokończony szkic wiadomości.

Nowa aktualizacja waży około 300 MB, a jej dystrybucja odbywa się etapami. Jeśli więc jeszcze nie możecie jej pobrać, to musicie chwilę poczekać. Warto też ręcznie sprawdzić czy nie jest już dostępna. Nie zapomnijcie też naładowaniu baterii, by zegarek nie wyłączył się w trakcie aktualizacji.

Gear S3

Gear S3

Gear S3

Źródło: Samsung.com

You may also like...