Słuchawki AirPods 2 naładują się w zaledwie 15 minut

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących nowych słuchawek AirPods 2. Kolejną informacją jest czas ładowania sprzętu, który wyniesie zaledwie 15 minut.

Największą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest oczywiście brak kabla, który może krępować ruchy. Nie jest to jednak produkt bez wad, a do największej zaliczymy czas pracy. Oczywiście są słuchawki, które na jednym ładowaniu baterii będą działać nawet kilkadziesiąt godzin. Jednak modele dokanałowe takie jak AirPods, mają stosunkowo małe baterie, które starczają na dość krótki czas pracy.

Producenci starają się więc wyeliminować tę niegodność za pomocą szybkiego ładowana. Pod tym względem szczególnie interesujące wydają się słuchawki AirPods 2, które już niebawem trafią do sprzedaży. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że wystarczy zaledwie 15 minut, aby naładowały się do pełna. Emergii wystarczy wówczas na około trzy godziny słuchania. Informacja nie jest rzecz jasna oficjalna, ale jeśli się potwierdzi, będzie to spory postęp w stosunku do poprzedniej generacji słuchawek.

Najciekawsze jest jednak to, że taka prędkość ładowania zostanie uzyskana za pomocą bezprzewodowego systemu ładowania wbudowanego w futerał. Wiemy, że ładowanie indukcyjne zawsze jest wolniejsze od przewodowego, więc jeśli inżynierom Apple udało się uzyskać taką prędkość, to jest to niewątpliwie duże osiągnięcie.

Użytkownicy nowych słuchawek bardzo się z tego faktu ucieszą, gdyż przerwa w słuchaniu muzyki lub prowadzeniu rozmów będzie wówczas bardzo krótka.

AirPods 2

Źródło: Twitter.com

You may also like...