Technologia Vivo zrewolucjonizuje ładowanie smartfonów

Chińska firma wspólnie z przedsiębiorstwem Energous, pracuje nad nową technologią ładowania smartfonów. Posłuży do tego sygnał RF, dzięki czemu ładowanie będzie się odbywało bez fizycznego kontaktu.

Jeszcze kilka lat temu smartfony ładowało się za pomocą kabla. Dziś większość modeli dostępnych na rynku wspiera standard Qi, oferując ładowanie bezprzewodowe. Wystarczy tylko położyć telefon na specjalnej macie, by dzięki technologii indukcyjnej rozpoczął się przesył energii. W niedalekiej przyszłości ta technologia może zostać jednak znacznie udoskonalona i nie będzie już potrzebny fizyczny kontakt z matą.

Vivo nawiązało właśnie współpracę z przedsiębiorstwem Energous, celem stworzenia prawdziwie bezprzewodowej technologii ładowania baterii. Nowe rozwiązanie będzie wykorzystywało sygnał RF do przesyłania energii na większy dystans. Nasz sprzęt nie musi więc bezpośrednio stykać się z ładowarką i może znajdować od niej w odległości nawet kilkudziesięciu centymetrów.

Sama koncepcja takiego ładowania nie jest nowa i już w 2017 roku Energous było praktyczne gotowe do jej wdrożenia. Wówczas nie było jednak firm zainteresowanych jej wykorzystaniem. Współpraca z Vivo pozwoli to zmienić i już wkrótce chińska firma może wprowadzić do sprzedaży pierwszy smartfon ładowany naprawdę bezprzewodowo.

Korzyści płynące z wykorzystania tego rozwiązania są niewątpliwie bardzo duże. Ładowanie sprzętu mobilnego stanie się bowiem znacznie wygodniejsze. Wystarczy tylko zostawić telefon na biurku, by po rozpoczął się proces ładowania baterii.

Energous

Źródło: Energous.com

You may also like...